25.11.11

Vol2: olek

Niisiis olen ma jälle Cheratingis. Jälle! Pisike rannaküla, pärdikute mängumaa.
Kui tuled, ei leia sa siit suurt midagi: mõne surfariga rand, unine peatänav, paar warungi (sööklat), pesumaja, netikohvik inimtühjad resordid.
Vihjeks - meelerahu ei paista nurgatagant välja. Ja see rahu aitab su ree peale tagasi. Nii et kel vaja puhata reisimisest ja elust, on see ideaalne pelgupaik. Ja nii ei arva ainult mina.

Elan Mata Hari hüttides, mu hütt on number 13. Öö maksab 30 ringitit. Siuke mõnus bangalo: veranda, suur voodi, laud, toolid, stange + vannituba, vesi on külm, a vähemalt vetsupotti ei pea kopsikuga vett peal kallama. Mugav, et siin on ka nõud ja köök, kus saab kohvi ja teed keeta.
Vaade verandalt:
Siin sünnivad mu surematud kirjatükid:
Tegemist on muidu fotolavastusega, sellist korrapära eriti sageli pole. Aga Kadri toodud piimašokolaadilõhnane küünal on ikkagi. Ja voodi, kaaslaseks mu asjad:
Suhtumine on muidugi äärmiselt personaalne. Mata Haris majandab sakslanna Sheila. Kärtspunase pea ja väheste hammastega proua Sheila on elanud siin juba 27 aastat, käies iga 3 kuu tagant viisa pärast maalt väljas, ja hoiab kõigel teravalt silma peal. Et kui ma alguses 21 tundi järjest magasin, olid Sheila ja mu naabrid väga mures. Peaksin regulaarselt verandal midagi kuivatama, et nad aru saaks, et ma olen endistviisi elus. A kuna tai koerad on mul nii palju asju ära viinud või närinud, siis ma ei julge. Siin on ainult kassid ja mõned normaalsed koerad.

Elurütm ja organism on mul siiani, st juba teist nädalat täiesti pahupidi. Alguses suutsin ainult magada, eks mitmed vahelejäänud uned ja ajavahe tegid oma töö. Nüüd ma elan ja magan täiesti suvalistel aegadel ja püüan end ajakammitsaid lahti mõelda. Täna hommikul ärkasin näiteks kell 5, üllatuseks ei sadanud. Kirjutasin, jalutasin, sõin ja tegin uinaku kella 12-18...
saabudes oli mul kolm lõpetamata artiklit kaelas, lisaks väsimusele segas ka pidev äike, nii et ma ei julgenud eriti läpakat seinas hoida - liialdamata iga paarikümne sekundi tagant lõi välku ja ikka tunde. Mussoonist teen eraldi jutu ja pildirea.
Muidugi ei ole mu residentsis ka internetti, mis tegi Eestiga asjade ajamise nats närvesöövaks; ma olen ju patoloogiline googeldaja ka.
No mis holiday see on! Igatahes üksõhtu ei jäänud siis muud üle, kui korkisin ühe suveniiriks kaasa võetud Vana Tallinna lahti. Kaugemale ei jõudnudki, sest naabrimees tuli ukse taha ja kutsus oma nende verandale õllele. Siin on naljakad klotseriga ja gmail.com-meiliaadressidega ärikad, kelle hobi siis oma raha näidata, kingitusi teha ja hommikusöögile kutsuda. Ma sain 6 ringitit, millel on järjestikused seerianumbrid ning 2 pakki teed ja ühe shokolaadijoogi (yeah... makes sense...).
Väljasõidu vastu polnud mul midagi, sest Cheratingis ei ole puuvilju saada ja peaasjalikult olen ma ainult toas olnud. Panin korralikult kella järgmiseks hommikuks helisema, ärkasin ja kasisin end - vaatan õue, vanamehed täitsa ärevil. Selgus, et keegi oli öösel neil hütis vargil käinud, kui nad magasid. 6000-7000 ringitit sularaha, 9000 ringitit maksev kullast klotser, telefon (millega pidi saama igale poole üle maailma tasuta helistada) – kõik läinud.
Meeldiv, et asitöend – purunenud plastmasstool, millega end aknani upitati, oli mu verandale sokutatud.
Pätijahil.

Noh, nii ma ei saanudki hiina ja hindu onuga shoppingule, sest neil sai raha enne otsa. Scheisse! Sheila ütles, et ma ei muretseks; ise need mehed eputasid oma rahaga ja vargused on siin harvad.
* * *
Elukoht makstud, selgus ju, et esimest korda mu reisimiste jooksul on mul päevaeelarve - 30 ringitit. Ehk siis igaks söögikorraks ümmarguselt 10 ringitit, hommikusöögi saab tegelt 5-ga kätte, nii et jätkub ka pudelivee, vetsupaberi ja küpsise jaoks.
Erineva oleku ja lisandiga nuudel-riis on warungis keskmiselt 5-7 ringitit ja värske mahl 2-2.5 ringitit. Praetud riisi saab ka 4 ringiti eest ja turult veel õige odavat kraami. Mu lemmikwarungis on suur ports Tom Yam'i kalmaari ja krevettidega 7 ringitit (0,5 ringiti eest pool portsu riisi juurde). Hinnatase pea sama nagu Tais, aga portsud on küll kõõvasti suuremad. Kohalikud ise uhavad aga riisi ja kana, ma ju teadagi pole kummagi fänn.
Võrdluseks näiteks, et 0,33 Tigeri õlu on baaris 10 ringitit. Nii et rehab.
* * *
Lõpetuseks veel külakoeri ja -kanu:

/tiu/

Kommentaare ei ole: